Ernő a legrégebben nálunk oktató szakemberek egyike. Éveken keresztül ő birtokolta a legtöbb MCP vizsgát Magyarországon. 2015. decemberében ünnepeltük az 500. tanfolyamát.
Tanfolyamai nagyon népszerűek, mert számtalan olyan kiegészítő tudásanyagot ad a hallgatóknak, amelyek messze túlmutatnak a hivatalos tananyag moduljain. Akik voltak már nála .net fejlesztői tanfolyamon, biztosan emlékeznek az ötletes "Sudokuzzunk", a "Lottózzunk" példákra, vagy az általa összeállított több száz oldalas tanfolyami jegyzetek vidám bevezetőire.
Közvetlen stílusa, évtizedes tapasztalata miatt a legkiválóbb oktatók között tartják számon a szakmában. Kiváló futó és szenvedélye a természet, a hegymászás.
MCT profil: https://mcp.microsoft.com/Anonymous//Transcript/Validate
Microsoftéknál a 70-778: Analyzing and Visualizing Data with Microsoft Power BI vizsga év végén lejár, azonban a PowerBI vizsga nem tűnik el, helyét a DA-100 Analyzing Data with Microsoft Power BI vizsga veszi át.
Mint a téma oktatója és lelkes Microsoft vizsgagyűjtő, ellátogattam a vizsgára, és a vizsga tapasztalataimról pár gondolatot szeretnék megosztani ebben a blogban.
Játékos kedvű - és felkészült - tanfolyami hallgatóinknak készítettem egy SSIS rejtvényt.
TypeScriptről közérthetően (olykor kicsit pongyolán, lényegre törően)
A WEB alkalmazások alapvetően két részből állnak: szerver oldal, kliens oldal.
A szerver oldali kódot pl. ASP .NET (C#) a WEB Server pl. MS IIS futtatja. A browser HTTP kérésére összeállít egy oldalt, amit a browsernek leküld (HTTP válasz) és azt a browser jeleníti meg, függetlenül attól, hogy az Google Chrome, Internet Explorer, FireFox, Opera vagySafari.
Tudjuk, hogy a browserek Javascript kódot futtatnak. A kliens oldali WEB fejlesztők típusossága és OOP koncepciói miatt szeretnek TypeScript-ben programozni. Ez szép és jó, de a kódot a browser nem tudja futtatni. Ezért a kódot „át/le kell fordítani”. C++, C#, Java esetében mindezt a compiler végzi. Ekkor keletkezik COM, vagy EXE kiterjesztésű futtatható file. Igenám de TypeScript esetén nem keletkezik futtatható file. A TypeScript kódot csak átfordítjuk Javascript kóddá. Megkülönböztetésül a compile szótól a folyamatot az angol transpile műszóval illették a fejlesztők.
Ajánlja másoknak is!